Fotografia Modowa

FOTOGRAFIA MODOWA

FOTOGRAFIA MODOWA – Z CZYM TO SIĘ JE ?

SPOSRÓD FOTOGRAFII MODOWEJ MOŻNA WYODRĘBNIĆ 3 PODKATEGORIE :

– Fotografia Beauty to nic innego jak pokazanie modelki w jak najlepszej odsłonie. Polega ona na ukazaniu twarzy w dużym zbliżeniu. Dlatego właśnie fotografia beauty jest najczęściej wykorzystywana do reklamy różnego rodzaju biżuterii, kosmetyków do twarzy lub fryzur. Twarz modelki jest głównym elementem, na którym skupiona jest uwaga fotografa. Modelki pozujące do zdjęć wykonywanych za pomocą techniki beauty mają bardzo trudną rolę. Muszą pokazać siebie za pomocą spojrzenia oraz mimiki, gdyż ich pozycja podczas sesji musi być stateczna. Podsumowując, fotografia beauty musi oddać urodę modelki, nie zapominając o uchwyceniu detali.

-Fotografia Glamour jest ukierunkowana na to, aby w kadrze uchwycić kwintesencję kobiecości. Ubranie, w którym pozuje modelka podczas sesji glamour jest jedynie bonusem, najważniejszym uhonorowaniem zdjęcia jest kobieta. W technice glamour wcale nie chodzi o to, aby obnażyć kobietę na fotografii, lecz o to, aby ukazać jest seksualność oraz efektowność. Dużą rolę w fotografii glamour stanowią układ ciała oraz spojrzenie, które powinno być przeszywające, tak aby wywołać emocje u oglądającego.

-Fotografia fashion polega na zaprezentowaniu odzieży, która w tej technice jest elementem kluczowym. W fotografii fashion kobieta jest na drugim miejscu, gdyż na pierwszym znajduje się produkt. Zadaniem fotografa jest uchwycić taki kadr, na którym  ubranie bądź dodatki wyglądają pierwszorzędnie i bez zarzutu. W fotografii fashion nie ma wytycznych, których trzeba się trzymać podczas wykonywania zdjęć. Istnieje tutaj dobrowolność  co do perspektywy oraz wielkości kadrów.